Свідчення незламності духу українського народу

29 січня - день, коли ми вшановуємо пам'ять молодих героїв, що в 1918 році полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічного прагнення до волі і справедливості.

 
Здійснити невеличку екскурсію в минуле, усвідомити суть трагедії, ім'я якої Крути, мали можливість учні 10-А класу міської ЗОШ №3 під час уроку-пізнання «Бій під Крутами - народна пам'ять», проведеного 28 січня в читальній залі ЦРБ. Учні уважно прослухали історичну довідку про хід подій в супроводі слайдів. Потім переглянули відеофільм «Лист без конверта» із серії «Невідома Україна», який доповнив розповідь ведучої. Події 29 січня 1918 року мали відтворення в творчості багатьох письменників та поетів. 
 
Тому узагальненню знань з даної теми сприяла дослідницька робота в групах «Літературознавці» та «Науковці-аналітики». Користуючись текстами поетичних творів, діти відтворювали морально-етичні принципи бійців, внутрішній стан героїв, ставлення поетів до них. За уривком поеми В.Письменного «Бій під Крутами»  розробляли  сюжетну послідовність кінокадрів фільму «Вони загинули за Україну».
 
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
 
Альона ТУРКОТ,
завідуюча відділом обслуговування
Голопристанської ЦРБ