ліра

Статті з додатку до районної газети "Степова ліра".

Найбільше уособлює в собі рідний край

"Олешшя"

Якщо б мене хтось запитав: хто на Херсонщині найбільше уособлює в собі рідний край? Я б з упевненістю відповів: насамперед, це аматорський народний фольклорний ансамбль «Олешшя» Кардашинського осередку культури Голопристанського району. По-перше, приваблює довершений образ жінки-україночки, який несуть концертні костюми учасниць «Олешшя». По-друге, їхній автентичний спів з руладами і колінами, поліфонія багатоголосся та чарівний голос виводчиків. По-третє, це справжня візитна картка Голопристанського району, адже у їхніх чарівних голосах відчувається широчінь та могутність одвічного Дніпра, гіркий присмак ковили та свіжість і воля степового вітру, солодка радість хвиленосного моря та загадкова печаль олешківських пісків.

Майже 50 років на ниві розвитку народної пісні

"Степовичка"

Чи є ще такі у Таврійському краї мешканці, хто б не захоплювався життєдайними виступами народного аматорського ансамблю народної пісні «Степовичка» Новофедорівського сільського будинку культури?! Мабуть, що ні! Легкі на підйом, завзяті, енергійні і завжди доброзичливі співаки «Степовички » несуть у своїх виступах справжній дух степовиків, хліборобів з роду в рід.

Віват, «Перебендя»!

З особливим захопленням шанувальники музики завжди зустрічають виступи народного аматорського ансамблю народної музики «Перебендя » під керівництвом знаного на Херсонщині професійного музиканта, талановитого композитора, чудового організатора, Заслуженого працівника культури України Миколи Антоновича Безвуляка.