обряди

Свято Івана Купала набирає обертів

З метою відродження народних традицій та обрядів, розвитку фестивального руху на Голопристанщині ось уже третій рік поспіль відбуваються заходи, присвячені народному святові Івана Купайла у селах Бехтери, Чулаківка та Стара Збур'ївка. І якщо в Бехтерах та Чулаківці цього року проводили свято в той же день, що і місто обласного значення Гола Пристань, то за ініціативи молодіжної громадської організації "Дніпрова Чайка" (керівник Павло Шевченко) у селі Стара Збур'ївка зазначене свято відбулося 20 липня 2013 року. 

 

Велика професійна сцена, професійний звук та освітлення були встановлені на набережній села і працювали для відвідувачів свята з 16 години вечора до 1 години ночі. 

 

Добропільські вечорниці

Того лютневого вечора в приміщенні Добропільської ЗОШ ще довго не вимикалося світло. Поблизу школи можна було побачити чимало легковиків, а в актовій залі метушились учні в національному українському вбранні, вчителі, батьки вихованців та представники районної громадської організації Українського козацтва - автор цих рядків та осавул Олександр Середа. У залі були виставлені столи, на яких були представлені різноманітні українські страви: домашні голубці, вареники, печена картопля та інші вишукані наїдки, приготовані дома школярами разом з батьками. Біля картини на стіні з зображенням паляниці, обрамленої вінком, на столі красувалася справжня запашна паляниця.