Перший районний конкурс читців творів Тараса Григоровича Шевченка

З метою популяризації духовної спадщини українського народу, вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, виявлення нових виконавців та підвищення виконавської майстерності читців-аматорів 27 лютого 2013 року сектором культури Голопристанської районної державної адміністрації на базі Чулаківської філії Голопристанської районної дитячої школи мистецтв відбувся Перший районний конкурс читців творів Тараса Григоровича Шевченка за сприяння обласного Центру народної творчості та обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь 18 декламаторів високодуховної поезії Великого Кобзаря. Кожен з учасників конкурсу отримав подяку за участь від завідувача сектора культури Голопристанської районної державної адміністрації та цінний подарунок-книгу Херсонської філії видавничого центру "Просвіта". До рук юних вихованців драматичних гуртків сільських будинків культури району потрапили книги відомих українських письменників Василя Мелещенка, Олега Олексюка, Марії Ярової, Миколи Каляки, Миколи Василенка та Івана Немченка, які нещодавно вийшли друком у видавництві Херсонської філії Видавничого центру "Просвіта".

Всі конкурсанти продемонстрували глибокі знання творів Великого Кобзаря і заслуговують на увагу як майбутні актори та гідні патріоти України, проте у конкурсі є й ті, які отримали найвищі бали від компетентного журі у складі завідувача сектора культури Голопристанської районної державної адміністрації, голови Херсонського обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка, члена Національної Спілки письменників України Олега Олексюка, провідного методиста обласного Центру народної творчості Валентини Сапожнікової, директора Голопристанського районного будинку культури Лариси Короленко та художнього керівника Голопристанського районного Будинку культури Галини Маменко.

На 1-му конкурсі читців творів Т.Г. Шевченка 3-е місце вибороли Любов Войтик-Миронюк (с. Геройське) та Дзень Анастасія (м. Гола Пристань), 2-е місце зайняли Захарченко Олена (с. Чулаківка) та Ткачова Єлізавета (с. Залізний Порт). А безперечними переможцями компетентне журі визнало і надало дипломи Лауреата 1-ї премії Світлані Киселюк (с. Чулаківка) та Кунтій Дарині.

 Вірю, що перші паростки переосмислення пророчої спадщини Великого Кобзаря проросли в серцях юних читців-аматорів.

Вразила всіх присутніх своїм обдаруванням і наймолодша учасниця конкурсу Валерія Ілієва (с. Бехтери), їй виповнилося всього 5 років, а як вона знає твори Шевченка, як вона вилунює життєдайне слово із своєї душі – це справжня радість і наснага на підтримку Шевченкової аксіоми "Наша пісня, наша віра не вмре, не загине".

 

Олег Олексюк,
завідувач сектора культури
районної державної адміністрації