"Нова радість стала..."

На початку січня 2013 року районний Будинок культури запросив голопристанців на традиційний вечір духовної музики «Різдвяна зоря». На жаль, цього року на цей радісний і хвилюючий захід прийшло небагато охочих послухати спів, яким прославляється подія Народження Сина Божого. Але ті, хто не зважав на січневу холоднечу і завітав до РБК, аби переглянути святкову програму, не пожалкували, одержали багато позитивних емоцій від виступів народного академічного хору під орудою Ірини Чупік, народного фольклорного ансамблю з Кардашинки «Олешшя», юної співачки Ганни Бережко. 

 
Невеличку постанову за євангельським сюжетом показали вихованці недільної школи при Свято-Духівському храмі. Діти заздалегідь старанно готувалися до виступу на головній сцені Голопристанщини під керівництвом отця Володимира Будніка, нашого благочинного. Їхні дзвінки голосочки додали радості усім присутнім у залі.
 
У своєму привітальному слові з нагоди Різдва Христового отець Володимир нагадав про велику подію, яка сталася понад 2000 років тому у невеликому юдейському містечку Віфлеємі, побажав кожній голопристанській родині добра і злагоди у новому році.
 
А в неділю діткам теж випала нагода виступити з різдвяною постановою, тільки вже у вщерть заповненому вірянами Свято-Духівському храмі. Цього дня тут відбулася Служба Божа, яку очолив Архиепископ Херсонський і Таврійський Іоанн. Владика звернувся до присутніх у храмі з невеликою проповіддю і закликав ніколи не осуджувати свого ближнього. Оскільки під час Літургії читався євангельський текст, присвячений втечі Святого Сімейства від переслідувань царя Ірода до Єгипту, то Архиепископ Іоанн розповів про ті передання, які зберігалися у пам'яті людей протягом багатьох століть. В одному з них йдеться про те, що на шляху до Єгипта на Иосифа, Марію та маленького Ісуса напали розбійники. Але коли їхній ватажок побачив Богонемовля, то промовив: «Навіть якщо б сам Бог зійшов на землю, то Він не був прекраснішим за цю дитину». І наказав відпустити мандрівників з миром. А через тридцять з лишком років саме цей розбійник висів на хресті поряд зі страждаючим Христом і промовив: «Господи! Пом'яни мене, як прийдеш у Царство Небесне».
 
Владику Іоанна розчулив дитячий виступ, він благословив маленьких артистів, вручив їм подарунки.
 
Олександр ГРИГОРКІН
 
Теги (мітки):