Таврійське намисто

ПОЛОЖЕННЯ про районний фестиваль аматорської народної творчості "Таврійське намисто"

МЕТА КОНКУРСУ:

Районний фестиваль художніх аматорських колективів "Таврійське намисто" проводиться з метою подальшого розвитку самодіяльного народного мистецтва, залучення до участі у колективах дітей та молоді, широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів. Створення нових та зміцнення існуючих колективів, підвищення виконавської майстерності аматорських колективів, вшанування людей праці на селі та виховання у підростаючого покоління любові до праці хлібороба та рідної землі.

Організаторами фестивалю "Таврійське намисто" є відділ культури і туризму районної державної адміністрації при сприянні органів місцевого самоврядування.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ:

Районний фестиваль аматорської народної творчості проводиться з 24 вересня по 26 листопада поточного року згідно графіку звітних концертів закладів культури сільської місцевості. Кожен заклад представляє концертну програму тривалістю 35-40 хвилин, в яку увійдуть кращі колективи та окремі виконавці з різних жанрів та народні колективи, які знаходяться на території відповідної сільської ради. Заклад культури готує один із обрядів, або фрагмент обряду літньо-осіннього циклу: календарно-обрядові (обжинкові, жниварські пісні); весільні (фрагмент із обряду: запрошення на весілля, випікання короваю, скидання вінка, зустріч невістки у хаті свекрів, гільце, у хаті молодої співають дружки і.т.д.) тривалістю 10-12 хв.

Колективи, що носять звання народний та зразковий представляють програму з 2-3 нових творів.

Заклади культури, що звітують, готують виставку декоративно-ужиткового мистецтва.

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ:

При перегляді виступів аматорських колективів та окремих виконавців, журі оцінюватиме сценічну культуру, наявність театральних костюмів, артистизм, виконавську майстерність, відповідність репертуару до заданої тематики, художній рівень репертуару, складність творів, режисуру та естетику програми, сценографію та оформлення заходу, майстерність читців, ведучих концертних програм та оформлення звітного заходу; обов'язково наявність обряду або фрагменту з обряду, різножанровість та масовість колективів, рівень підготовки експозицій виставок декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

При підготовці звітних концертних програм враховувати участь нових, дитячих та молодіжних жанрових колективів, які мають складати не менше 30% звітного концерту, використання місцевого фольклору, передбачити художні номери, пов'язані з темою села та працею хлібороба. Відкриття фестивалю на базі _________________

ЗАОХОЧЕННЯ:

За підсумками проведення районного фестивалю народної творчості "Таврійське намисто" окремі народні колективи матимуть змогу підтвердити звання "народний" та "зразковий", а кращі колективи і окремі виконавці , майстри декоративно - прикладного мистецтва візьмуть участь у заключному звітному концерті Голопристанського району перед областю. Кращі будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від відділу культури і туризму Голопристанської райдержадміністрації.

СКЛАД ЖУРІ:

Виступи учасників конкурсу оцінює журі у складі провідних фахівців відділу культури і туризму, склад якого затверджується наказом начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації. Підведення підсумків здійснюється на засіданні журі відкритим голосуванням.