Довідка про стан виконання районної програми розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму

Колегія районної
державної адміністрації

Довідка
23 травня 2012 року

Про стан виконання районної
програми розвитку курортно-рекреаційної
галузі та туризму на 2011-2015 роки

Районна програма розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму на 2011-2015 роки, схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17 березня 2011 року № 175 "Про проект районної програми розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму на 2011-2015 роки", затверджена рішенням дев'ятої сесії районної ради VI скликання від 26 травня 2011 року № 125 "Про районну програму розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму на 2011-2015 роки".
Основною метою програми є створення конкурентноспроможного на міжнародному ринку національного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби населення, забезпечення на цій основі комплексного розвитку регіону за умови збереження екологічної рівноваги та культурної спадщини.
Територія Голопристанського району має значний потенціал і різноманітні природні ресурси для розвитку туристичної галузі, що зумовлено географічним положенням нашої місцевості.
На виконання заходів районної програми розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму на 2011-2015 роки відділом культури і туризму проводиться робота серед залучення господарів садиб до участі в туристичних виставках, виготовлення рекламної продукції про туристичні можливості району, виявлення бажаючих займатися сільським туризмом на території району, оновлення інформації про садиби зеленого туризму району на сайті Голопристанської районної державної адміністрації.
Результати аналізу виконання завдань програми за 2011 рік та за 1 квартал поточного року свідчать про досягнення головної мети - створення позитивного туристичного іміджу Голопристанщини як найбільш привабливого осередку туризму, розвитку курортної галузі - стратегічного напрямку розвитку району.
Проведено інвентаризацію закладів відпочинку, результати якої узгоджуються з державною податковою інспекцією в Голопристанському районі.
Налагоджена тісна співпраця з діючими садибами сільського туризму.
Відповідно до пункту 7 заходів програми в березні поточного року в м.Києві на виставці "Україна - подорожі та туризм" презентовано туристичні можливості Голопристанщини на високому рівні. Найяскравішою була виставка саме від Голопристанського району, який представляли історико-розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії" на чолі з Долинком О.В.
19-21 квітня 2012 року в Херсонській області відбувся Міжнародний туристичний форум, на якому історико-розважальним комплексом "Зелені хутори Таврії" представлено сільський зелений туризм Голопристанського району. В рамках Міжнародного туристичного форуму проведено рекламно-інформаційний тур "Зелені лабіринти Херсонщини" по Голопристанщині. Туристи змогли подивитися особливості розвитку садиб району "Чайка", Марійкина садиба, "Зелені хутори Таврії".
Спеціалістами центру зайнятості проводиться активна роз'яснювальна робота серед безробітних. Протягом 1 кварталу поточного року організовано виїзну акцію центру зайнятості, що спрямована на пропаганду розвитку зеленого туризму, відродження народних ремесел (гончарство, ковальство, лозоплетіння та ін.), проведено 7 семінарів з питань організації зеленого туризму, в яких взяли участь 107 безробітних. На замовлення роботодавців в 2012 році направлено на навчання 3 агенти з організації туризму.
В місцевих засобах масової інформації пропагується актуальність заняття підприємництвом, особливо розвитком сільського зеленого туризму в умовах дефіциту робочих місць на ринку праці.
Спеціалістами державної податкової інспекції в Голопристанському районі щороку проводиться операція "Курорт", під час якої здійснюються подвірні обходи на території Новофедорівської та Круглоозеської сільських рад. В результаті проведеної роботи за курортний період 2011 року легалізовано 98 найманих працівників.
З метою пропагування туристично-екскурсійної роботи як важливого напрямку виховання підростаючого покоління районної станцією юних туристів проводиться робота серед учнів загальноосвітніх шкіл району.
У загальноосвітніх школах району працюють 25 туристичних гуртків, проводяться лекції на тему туристично-екскурсійного напрямку. В районній станції юних туристів займаються вивченням основ туризму 410 чол. Щороку в районі проводяться змагання з туризму, краєзнавства, спортивного орієнтування, в яких беруть участь понад 500 учнів.
Вихованці туристичних гуртків є постійними учасниками Всеукраїнських туристично-краєзнавчих акцій, експедицій та змагань.
З метою залучення учнівської молоді до активної туристичної діяльності з вивчення історії України, етнографічних, історичних об'єктів, традицій, звичаїв культури українського народу, змістовного дозвілля організовуються екскурсії до історичних місць та міст Херсона, Миколаєва, Львова, Одеси, Умані, Києва, до Криму та в Карпати. В поточному році проведено 116 походів, в яких задіяно 1559 учнів, 35 шкільних змагань з кількістю учасників 1383 учасника, 682 екскурсії - 10445 учасників.
Для забезпечення санітарної очистки території курортних зон в рамках акції "За чисте довкілля" проведено "чисті четверги". Впорядковано території пляжів, автокемпінгів, озеленено бази відпочинку.
В 2011 році проведено реконструкцію очисних споруд в с.Залізний Порт за кошти Новофедорівської сільської ради у розмірі 4,25 млн.грн. та з обласного бюджету - 2 млн.грн.
Голопристанською міською радою, садибою "Чайка" постійно ведеться співпраця з органами місцевого самоврядування Польщі, Російської Федерації, Румунії, Придністров'я. Підписано угоди про співпрацю в галузі туризму, культури, освіти та спорту з представниками цих країн. Проводиться обмін досвідом. Учні міських загальноосвітніх шкіл здійснюють поїздки до Польщі м.Лєчна, Румунії та Росії.
З метою розвитку фестивального руху, популяризації туристичної галузі щороку проводяться фестивалі народної творчості "Купальські зорі", бандуристів "Таврійські зустрічі". Кількість колективів-учасників з кожним роком зростає.
За програмою відділом культури і туризму створено електронну базу садиб зеленого туризму. На території району функціонують садиби сільського туризму: історико-розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії" (с.Велика Кардашинка), "Чайка" (м.Гола Пристань), "Марійкина садиба" (с.Іванівка Садівська сільська рада), "Красная горница" (с.Залізний Порт Новофедорівської сільської ради), база відпочинку "Збур'ївський кут" (с.Стара Збур'ївка). В садибах створені сприятливі умови для туристів в таких напрямках як культурно-пізнавальний, рибальський, спортивно-оздоровчий, водно-спортивний, мисливський.
Для інформування про об'єкти сільського туризму на території району Голопристанським райавтодором встановлено дорожні знаки. Такі знаки розміщені в с. Нова Збур'ївка (Прогноївська паланка, Кінбурнські укріплення українського козацтва) та на дорозі Гола Пристань - Херсон (база відпочинку "Збур'ївський кут").
Відповідно до програми головними завданнями в 2012 році є створення сприятливих умов для розвитку сільського зеленого туризму, проведення аналізу діяльності суб'єктів туристичної галузі, популяризація туристичної галузі шляхом участі в туристичних виставках, підтримка діючих садиб району.
Існує ряд факторів, які гальмують розвиток туристичної галузі та виконання заходів районної програми розвитку курортно-рекреаційної галузі та туризму на 2011-2015. Це, насамперед: відсутність цілісної системи державного управління туризмом і курортами (відповідних структурних підрозділів з питань туризму і курортів) та недостатнє фінансування галузі.

Начальник відділу культури і туризму
районної державної адміністрації
О.В. Олексюк