Дорогами успіху в Залізний Порт

Дійсно на те, мабуть, воля Божа. Бо диву даєшся, коли дізнаєшся з яких віддалених куточків Європи і Азії їдуть відпочивати до благословенного Голопристанського краю. Росіяни і білоруси, вірмени і грузини, угорці і поляки, французи, молдавани, румуни і німці, китайці та турки – всі жадають відпочивати на лазурному березі загадкового Залізного Порту та гостинного Більшовика. Тож і цього року понад чотириста дітей приїхали з Російської Федерації не у Скадовськ чи Генічеськ, а саме до нас. Бо ж і умови відпочинку кращі, і цінова політика пансіонатів не гризе гаманці відпочивальників, як то у розкрученому Криму.

І приїхала дітвора з Росії не лише засмагати на південному березі Таврії та релаксувати на хвилях морських, а і порадувати краян своєю творчістю.

Два роки поспіль Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та молодіжної творчості "Дорогами успіху" проходив у м.Севастополі, але третій - вирішили журі конкурсу на чолі з Заслуженим артистом України і Росії, відомими співаком Цилінком Олександром Петровичем - провести саме на гостинній набережній Залізного Порту на базі пансіонату "Кристал". Організатори конкурсу: ТОВ "Піраміда-тур" (м.Москва), продюсерський центр "Олександр-Шанц" (м.Москва), Московський державний університет культури і мистецтв, управління освіти та науки Херсонської обласної державної адміністрації, відділ культури і туризму Голопристанської районної державної адміністрації, директор фестивалю – керівник Міжнародного Проекту творчого та особистого розвитку дітей та молоді "Діти ХХI століття" Ірина Оверина. Тож 11-12 липня обдаровані діти із Якутії та Чукотки, Ставропольського краю та Калмикії, з Московської області та Твері, Херсону, Дубна та Голої Пристані продемонстрували вибагливим глядачам залізнопортівської набережної неабиякі таланти та високий рівень підготовки. Запальні танці якутів змінювались естрадними піснями представників Камчатського краю та Херсонщини, класично виважені танці молодого балету Твері чергувалися цікавими знахідками хореографів Голопристанщини. Час минає неймовірно швидко.

Тож компетентне журі у складі відомих і знаних майстрів мистецтв України і Росії, серед яких Олександр Петрович Цилінко – Заслужений артист Російської Федерації, Заслужений артист України, оперний співак, кандидат педагогічних наук, професор; Дмитро Миколайович Дунаєв – Заслужений артист Російської Федерації, співак, композитор, керівник Московського дитячого театру; Заслужений працівник культури України, завідуюча кафедрою хореографії, доцент Херсонського державного університету, голова Херсонського відділення Спілки хореографів України Алла Євгенівна Рихліцька та директор Херсонської дитячої музичної школи № 3, дійсний член Української Академії Акмеологічних Наук, композитор Ігор Олексійович Полевіков, підвели риску і визначили переможців III Міжнародного фестивалю-конкурсу "Дорогами успіху".

Лауреатами гран-прі визнано в номінації естрадний вокал: Талета Османова (студента Московського педагогічного державного університету), в номінації народний вокал: Кристину Акопову – солістку зразкового ансамблю народної пісні "Русский сувенир" (м.Михайлівськ Ставропольського краю), в номінації народний танець – хореографічний ансамбль "Рябінка" центру дитячої творчості (м. Михайлівськ Ставропольського краю). А наші земляки, зразковий хореографічний ансамбль "Райдуга" Голопристанського районного будинку культури (керівник Лариса Сафонова) отримали диплом та цінний подарунок за почесне II місце у престижному Міжнародному фестивалі-конкурсі. Тож вітаю і директора РБК Саменко Ларису Михайлівну, і визначного хореографа Голопристанщини Сафонову Ларису Олексіївну з визнанням високого рівня підготовки наших маленьких зірочок "Райдуги" та зичу й надалі підкорювати говерлу хореографічного мистецтва і радувати батьків та глядачів культурно-мистецьких заходів.

Хочеться окремо скласти шану усім батькам учасників престижного фестивалю, організаторам заходу та щиросердно подякувати за теплу гостинність родинам Лісанових та Торопових з с.Новофедорівка.

Дай Вам Бог радості!

Начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Олег Олексюк