Спартакіада «Сила духу» - свято спорту і єднання

П’ята обласна спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу» відбулася 11 травня поточного року  на базі Голопристанського міського Палацу спорту. Організатори заходу: управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Херсонській області та Херсонська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак». Понад 130 постраждалих на виробництві з усіх куточків Херсонщини взяли участь у справжньому святі спорту і єднання, яке є славною традицією смаглявої Таврії, дуже важливою, адже уособлює велич сили духу, мужності та патріотизму наших людей, залучає до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяє його популяризації.

Зазначена спартакіада сприяє також розбудові суспільства рівних можливостей, залученню людей з особливими потребами до активного громадського життя. Адже фізична культура і спорт дарують насолоду від руху, радість спілкування та подолання перешкод.

З привітальним словом до учасників змагань на церемонії  відкриття обласної спартакіади «Сила духу» виступили голова Голопристанської районної державної адміністрації  Тетяна Гасаненко, Голопристанський міський голова Олександр Бабич, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Галина Бурцева  та голова Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Олександр Маломуж. У виступах звучали побажання спортсменам дорогоцінного Божого дару здоров’я, великих життєвих здобутків та наснаги на нові перемоги, які стануть заслуженою винагородою за наполегливість та мужність учасників регіональних змагань.

А  на скільки якісно підготувалися до змагань учасники обласної спартакіади, це  оцінювала компетентна суддівська колегія на чолі з Валентином Кравцем, секретар суддівської колегії Петро Дмитренко. За результатами змагань загальнокомандне перше місце на п’ятій обласній спартакіаді «Сила духу» виборола збірна Олешківського району (куди увійшли спортсмени з Олешківського та Голопристанського районів), на другому – збірна інвалідів праці Бериславського району, а третє у спортсменів з міста Херсон.

У індивідуальній першості з армспорту в ваговій категорії до 70 кг перше місце виборов Анатолій Обідьонов з Великоолександрівського району, друге місце у Демченка Георгія з міста Херсон, а третє – у Дребача Сергія з міста Каховка. У ваговій категорії до 90 кг з армспорту перше місце вже традиційно посів непереможний береславець Анатолій Пушкар, друге місце у голопристанця Валерія Зуйкова, а третє у новокаховчанина Михайла Дмитерка. У ваговій категорії понад 90 кг з армспорту перше місце вже вкотре обійняв бериславець Павло Чирко, на другому – скадовчанин Костянтин Луньов, а третє заслужено посів голопристанець Олег Середа.

У змаганнях з бомбаскету (кидання м’яча стоячи) серед чоловіків перше місце виборов спортсмен зі збірної Скадовського району  Сергій Юскович, друге місце у бериславця Олександра Майбороди, а третє теж, як і перше, у скадовчанина Володимира Максимюка. Серед жінок з бомбаскету в киданні м’яча сидячи та стоячи  перше місце виборола представниця Олешківського району Тетяна Цуркан, друге – представниця міста Херсон Оксана Куліш, а третє у представниці Олешківського району Ніни Подвойської. У киданні м’яча сидячи з бомбаскету серед чоловіків переміг каховчанин Микола Василенко, друге місце у херсонця Сергія Бондаренка, а третє – у херсонця Віктора Болотова.

Серед гирьовиків в ваговій категорії до 70 кг перше місце посів Станіслав Якимчук (м. Каховка), друге –  Федір Ульянченко (Олешківський район), третє – Георгій Демченко (м. Херсон). Серед гирьовиків в ваговій категорії до 90 кг перше місце виборов голопристанець Валерій Зуйков, друге – бериславець Анатолій Пушкар, а третє – новокаховчанин Михайло Дмитерко. Серед гирьовиків в ваговій категорії понад 90 кг перше місце посів голопристанець Олег Середа, а друге – бериславець Павло Чирко.

У дартсі ( сидячи) впевнено здобув перемогу представник Бериславської  збірної Дмитро Щербак, друге виборов Сергій Бондаренко з Херсона, а третє у спортсмена з Новотроїцького району Федора Гостєва, який до речі у положенні стоячі з дартсу виборов перше місце. Йому поступився і посів другу сходинку херсонець Сергій Бондаренко. А третю сходинку посів херсонець Сергій Тарасюк. В дартсі серед жінок в положенні стоячи посіла перше місце Оксана Куліш, друге - у новокаховчанки Світлани Дмитерко, а третє – у представниці Олешківського району Марії Лісовол. Серед жінок, які змагалися з дартсу (сидячи) перше місце виборола новокаховчанка Світлана Дмитерко, друге місце – у представниці збірної Олешківського району Литвинової Ольги, а третє посіла херсонка Оксана Куліш.

Боротьба з настільного тенісу  проходила жваво і захоплююче. Серед чоловіків перше місце виборов бериславець Віталій Харченко, друге – у генічанина Сергія Галушкіна, а третє посів херсонець Сергій Тарасюк. Серед жінок у настільному тенісі перемогу одержала херсонка Наталія Пилипчук, друге місце у скадовчанки Ірини Пахіли, а третє – у генічанки Віри Лихоконь.

Серед шахістів перемогу здобув Іван Верещаєв (Олешківський район), друге місце посів новокаховчанин Віталій Гончар, а третє – голопристанець Володимир Грязнов.

У першості з шашок переміг скадовчанин Микола Жуков, друге місце у новокаховчанина Григорія Симаковського, а третє у бериславця Володимира Житкова.

Знаю,що  кожен з учасників спартакіади «Сила духу»уже переможець, оскільки здолав складні обставини долі, постійно працює над собою, продовжує рухатися уперед, вдосконалюючи спортивну майстерність. Тож побажаємо їм сімейного затишку, мирного неба та творчої наснаги на участь у наступних змаганнях. А спортсменам, які увійшли до збірної Херсонської області перемог на ювілейній п’ятій Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу», яку цього року гостинно зустрічає перлина півдня України -   місто Одеса.

                                                        Олег ОЛЕКСЮК,

                                                        Начальник відділу організаційної

                                                        адміністративно-господарської

                                                         роботи та діловодства управління

                                                        ВД ФСНВ в Херсонській області

 

Теги (мітки):